Časová osa | 2000s
Něco nám uniklo? Dejte nám vědět:
V r. 2009 se objevila řada nesrovnalostí na Fakultě právnické ZČU. Byla odhalena řada plagiátorství závěrečných prací včetně práce bývalého proděkana Ivana Tomažiče a případy desítek studentů, kteří školu „vystudovali“ za podezřele krátkou dobu – mezi nimi i přední členové policie či politici Marek Benda, Milan Chovanec nebo Ivana Řápková. (Seznam Zprávy, 2019)
Místopředsedové KSČM Dolejš a Milota tajně nahráni provokatérem deníku MF DNES, který se vydával za majitele sítě heren Jackpot, kdy byl Dolejš podle interpretace MF DNES ochoten prosazovat změnu zákona o loteriích za úplatek ve výši jednoho milionu korun. Dolejš 29. září rezignoval na funkci místopředsedy KSČM, ale odmítl rezignaci na poslaneckou funkci, kterou měl podle ústředního výkonného výboru strany zvážit. (iDnes.cz, 2009)
Jen pár dní po schválení kontroverzního zákona o emisních povolenkách, který energetickému gigantu vynese desítky miliard korun, trávili dovolenou ve známém letovisku Monte Argentario politici Topolánek, Urban a Řebíček a lobbisté napojení na ČEZ. (iDnes.cz, 2009)
Spor v ČSSD mezi senátorem Vladimírem Drymlem a Hanou Orgoníkovou. Obvinění H. Orgoníkové ze zpronevěry peněz z evropských fondů. (iDnes.cz, 2008)
Podle reportáže televize Nova a článků Mladé fronty Dnes se poslanec za ODS Jan Morava snažil získat a také vyrobit kompromitující materiály o různých poslancích bez ohledu na jejich stranickou příslušnost. Především se ale měl zajímat o dva "rebely" z vládních řad - poslankyni Zelených Olgu Zubovou a poslance ODS Vlastimila Tlustého. (iRozhlas, 2013)
Marie Benešová pronesla na adresu Renaty Vesecké, někdejšího ministra spravedlnosti Pavla Němce či tehdejšího místopředsedy Nejvyššího soudu Pavla Kučery výroky, kterými je spojila s ovlivňováním některých případů - například někdejšího vicepremiéra a současného senátora Jiřího Čunka. Sedm lidí, které zmínila, na Benešovou následně podalo žalobu na ochranu osobnosti. (iDnes.cz, 2015)
Lednová schůzka kancléře prezidenta Klause Jiřího Weigla s lobbistou Miroslavem Šloufem v pražském hotelu Savoy, která se stala jedním z důvodů, kvůli kterým se v únorové volbě prezidenta přešlo od tajného hlasování k veřejnému. (Aktuálně.cz, 2013)
Tvrdý policejní zásah proti akci CzechTek na konci července roku 2005 pobouřil nemalou část veřejnosti. Z jeho podnícení byl obviňován vedle ministra vnitra Františka Bublana především tehdejší premiér Jiří Paroubek. (iVysílání ČT, 2024)
Původní plán počítal s tím, že za 4,7 miliardy korun budou všechny školy vybaveny počítači a připojeny k internetu. Zmatené zadání, neprůhledný jak výběr dodavatele, tak kontrola celého projektu vedly k nesplnění původního cíle a vyčerpání prostředků. (Lupa.cz, 2007)
Plán na očernění oblíbené političky ČSSD a poslankyně Petry Buzkové. Ta byla výraznou stranickou kritičkou tehdejšího premiéra Miloše Zemana. (iRozhlas, 2020)